Mistrzostwa Świata Wojskowych w Zapasach 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

XXVII Mistrzostwa Świata Wojskowych w zapasach w 2010 rozgrywane były w dniach 10 – 16 sierpnia w Lahti w Finlandii. Startowali zawodnicy z 22 krajów[1].

Tabela medalowa

     Gospodarz zawodów został zaznaczony kolorem.

Wrestling pictogram.svg
Poz. Państwo Gold medal america.svg Silver medal america.svg Bronze medal (Americas).svg Łącznie
1  Iran 6 3 3 12
2  Polska 4 3 3 10
3  Ukraina 3 0 3 6
4  Chiny 2 2 2 6
5  Korea Południowa 1 3 1 5
6  Azerbejdżan 1 1 3 5
7  Stany Zjednoczone 1 0 2 3
8  Białoruś 0 2 6 8
9  Turcja 0 2 1 3
10  Finlandia 0 1 2 3
11  Kazachstan 0 1 1 1
12  Niemcy 0 0 3 3
13  Słowacja 0 0 2 2
14  Estonia 0 0 1 1
Łącznie 18 18 33 69

Rezultaty

Mężczyźni

Styl klasyczny

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Kategoria do 55 kg Korea Południowa Lim Ji-nam Iran Szirzad Beheszti Tala Białoruś Ełbiek Tażyjeu
Chińska Republika Ludowa Zhang Jianfeng
Kategoria do 60 kg Ukraina Danyło Krymow Finlandia Jussi-Pekka Niemistö Turcja Erhan Dik
Iran Abdolmohammad Papi
Kategoria do 66 kg Polska Tomasz Świerk Korea Południowa Kim Dae-young Azerbejdżan Taleh İsrafilov
Ukraina Denys Demjankow
Kategoria do 74 kg Iran Masoud Rashidian Polska Julian Kwit Białoruś Valery Palenski
Korea Południowa Kang Rae-goo
Kategoria do 84 kg Ukraina Ołeksandr Szyszman Iran Moslem Ranjbar Finlandia Tuomas Tarino
Słowacja Marian Mihalik
Kategoria do 96 kg Ukraina Serhij Rutenko Turcja Serkan Özden Słowacja Filip Koszeghy
Estonia Richard Karelson
Kategoria do 120 kg Polska Łukasz Banak Iran Mohsen Bashinchi Ukraina Ołeksandr Czernecki
Białoruś Vladimir Berdzik

Styl wolny

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Kategoria do 55 kg Iran Hasan Rahimi Korea Południowa Lee Woo-joo Kazachstan Dauren Tobukov
Białoruś Władisław Andriejew
Kategoria do 60 kg Azerbejdżan Ağahüseyn Mustafayev Korea Południowa Lee Jae-ho Białoruś Magomedkamil Magomedov
Iran Ahmad Amiran
Kategoria do 66 kg Iran Mohammad Naderi Turcja Yesil Ayetullah Stany Zjednoczone Angel Cejudo
Polska Adam Sobieraj
Kategoria do 74 kg Polska Krystian Brzozowski Kazachstan Sejfaddin Osmanow Azerbejdżan Əşrəf Əliyev
Iran Morteza Rahmat Zadeh
Kategoria do 84 kg Iran Esmaeil Nejatian Polska Maciej Balawender Azerbejdżan Haji Alidyanov
Białoruś Aleksiej Isajew
Kategoria do 96 kg Iran Abazar Eslami Białoruś Iwan Jankouski Polska Radosław Baran
Ukraina Shamil Dibirov
Kategoria do 120 kg Iran Jafar Daliri Azerbejdżan Muslim Muslimov Niemcy Oldrik Wagner
Chińska Republika Ludowa Deng Zhiwei

Kobiety

Styl wolny

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Kategoria do 48 kg Polska Iwona Matkowska Chińska Republika Ludowa Liao Rong Niemcy Jaqueline Schellin
Kategoria do 55 kg Chińska Republika Ludowa Li Hui Białoruś Kaciaryna Hanczar-Januszkiewicz Finlandia Tiina Ylinen
Kategoria do 63 kg Chińska Republika Ludowa Xu Haiyan Polska Monika Michalik Niemcy Stefanie Stüber
Stany Zjednoczone Othella Feroleto - Lucas
Kategoria do 72 kg Stany Zjednoczone Iris Smith Chińska Republika Ludowa Yang Lijun Polska Agnieszka Wieszczek-Kordus

Przypisy

  1. World Military Wrestling Championship (ang.). Cism-milsport.org. [dostęp 9 lutego 2017].

Bibliografia