Mistrzostwa Świata Wojskowych w Zapasach 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

XXXI Mistrzostwa Świata Wojskowych w zapasach w 2016 rozgrywane były między 19 a 25 września w macedońskim Skopje na terenie centrum sportowego imienia „Borisa Trajkowskiego”[1].

Tabela medalowa

     Gospodarz zawodów został zaznaczony kolorem.

Wrestling pictogram.svg
Poz. Państwo Gold medal world.svg Silver medal world.svg Bronze medal world.svg Łącznie
1  Rosja 9 1 4 14
2  Chiny 4 3 1 8
3  Azerbejdżan 2 4 3 9
4  Polska 2 2 3 7
5  Białoruś 2 1 4 7
6  Niemcy 1 2 1 4
7  Brazylia 1 1 2 4
8  Korea Północna 1 1 0 2
9  Rumunia 1 0 0 1
-  Estonia 1 0 0 1
11  Iran 0 3 4 7
12  Kazachstan 0 2 3 5
13  Ukraina 0 1 6 7
14  Korea Południowa 0 1 3 4
15  Litwa 0 1 2 3
16  Grecja 0 1 0 1
17  Macedonia 0 0 3 3
18  Indie 0 0 1 3
Łącznie 24 24 40 88

Rezultaty

Mężczyźni

Styl klasyczny

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Kategoria do 59 kg Rosja Żambołat Łokjajew Iran Mohsen Hadżipur Kazachstan Mejrambek Ajnagułow
Azerbejdżan Murad Məmmədov
Kategoria do 66 kg Rosja Aleksiej Kijankin Azerbejdżan Kamran Məmmədov Polska Dawid Kareciński
Litwa Kristupas Šleiva
Kategoria do 71 kg Azerbejdżan Həsən Əliyev Rosja Adam Kurak Ukraina Mykoła Sawczenko
Iran Mohammadali Garaji
Kategoria do 75 kg Białoruś Timur Bierdijew Iran Peżman Posztam Azerbejdżan Sanan Alimirozoev
Korea Południowa Shin Byeong-cheol
Kategoria do 80 kg Niemcy Pascal Eisele Azerbejdżan Rafiq Hüseynov Rosja Imil Szarafietdinow
Ukraina Andrey Bielykh
Kategoria do 85 kg Rosja Jewgienij Salejew Azerbejdżan İslam Abbasov Polska Damian Janikowski
Ukraina Ołeksandr Szyszman
Kategoria do 98 kg Białoruś Alaksandr Hrabowik Litwa Vilius Laurinaitis Rosja Kantiemir Magomiedow
Ukraina Zelimchan Dzihasow
Kategoria do 130 kg Estonia Heiki Nabi Niemcy Eduard Popp Ukraina Ołeksandr Czernecki
Litwa Mindaugas Mizgaitis

Styl wolny

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Kategoria do 57 kg Korea Północna Jong Hak-jin Korea Południowa Yun Ji-hoon Ukraina Andrij Jacenko
Rosja Azamat Tuskajew
Kategoria do 61 kg Rosja Naczyn Kuułar Ukraina Wasyl Szuptar Chińska Republika Ludowa Tian Zhenguang
Kazachstan Jełdos Äbykenow
Kategoria do 65 kg Azerbejdżan Ağahüseyn Mustafayev Korea Północna Kim Kuk-gwang Indie Rajneesh
Rosja Gamlet Ramonow
Kategoria do 70 kg Rosja Magomied Kurbanalijew Azerbejdżan Coşqun Əzimov Białoruś Andriej Karpacz
Iran Farzad Kolivand
Kategoria do 74 kg Rosja Chietag Cabołow Iran Mohamad Zarei Kazachstan Nurgali Zholaev
Azerbejdżan Əşrəf Əliyev
Kategoria do 86 kg Rosja Szamil Kudijamagomiedow Kazachstan Ädylet Daułynbajew Polska Radosław Marcinkiewicz
Iran Mostafa Ghiasi Cheka
Kategoria do 97 kg Rosja Abdusałam Gadisow Kazachstan Älichan Żumajew Białoruś Iwan Jankouski
Korea Południowa Seo Min-won
Kategoria do 125 kg Rosja Ałan Chugajew Niemcy Johannes Kessel Korea Południowa Nam Koung-jin
Iran Dżafar Szamsnateri

Kobiety

Styl wolny

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Kategoria do 48 kg Rumunia Alina Vuc Chińska Republika Ludowa Zhou Chengcheng Brazylia Susana dos Santos
Kategoria do 53 kg Chińska Republika Ludowa Liao Rong Polska Iwona Matkowska Niemcy Jacqueline Schellin
Kategoria do 55 kg Chińska Republika Ludowa Li Hui Polska Katarzyna Krawczyk Białoruś Nadzieja Szuszko
Kategoria do 58 kg Chińska Republika Ludowa Feng Huimin Białoruś Kaciaryna Hanczar-Januszkiewicz Macedonia Maja Dejkoska
Kategoria do 60 kg Chińska Republika Ludowa Chen Xiaofang Brazylia Joice da Silva Białoruś Wieranika Iwanowa
Kategoria do 63 kg Polska Monika Michalik Chińska Republika Ludowa Jia Liping Brazylia Dailane Gomes Dos Reis
Kategoria do 69 kg Polska Agnieszka Wieszczek Chińska Republika Ludowa Wang Chunying Macedonia Aleksandra Peshova
Kategoria do 75 kg Brazylia Aline Ferreira Grecja Maria Luiza Wrioni Macedonia Elena Belinska

Przypisy

  1. Program (ang.). cism.org.mk. [dostęp 3 stycznia 2017].

Bibliografia