Mistrzostwa Świata Wojskowych w Zapasach 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

XXXIII Mistrzostwa Świata Wojskowych w zapasach w 2018 rozgrywane były między 14 a 20 maja w stolicy Rosji, Moskwie[1].

Tabela medalowa

     Gospodarz zawodów został zaznaczony kolorem.

Wrestling pictogram.svg

Poz. Państwo Gold medal world.svg Silver medal world.svg Bronze medal world.svg Łącznie
1  Rosja 13 3 5 21
2  Chiny 4 3 1 8
3  Iran 3 4 4 10
4  Azerbejdżan 2 3 6 11
5  Korea Północna 2 2 1 5
6  Mongolia 1 1 6 8
7  Białoruś 1 1 4 6
.  Armenia 1 1 4 6
9  Niemcy 1 1 0 2
10  Francja 1 0 3 4
11  Finlandia 1 0 1 1
12  Kazachstan 0 7 7 14
13  Węgry 0 1 2 3
14  Brazylia 0 1 1 2
.  Korea Południowa 0 1 1 2
.  Szwajcaria 0 1 1 2
17  Grecja 0 0 2 1
18  Algieria 0 0 1 1
.  Estonia 0 0 1 1
.  Syria 0 0 1 1
Łącznie 30 30 52 112

Rezultaty

Mężczyźni

Styl klasyczny

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Kategoria do 55 kg Armenia Rudik Mkrtchyan Kazachstan Amangali Bekbolatov Mongolia Nerginbaatar Ayuzhav
Korea Północna Kwon Un-nam
Kategoria do 60 kg Rosja Żambołat Łokjajew Azerbejdżan Murad Məmmədov Armenia Ararat Manucharyan
Iran Szirzad Beheszti Tala
Kategoria do 63 kg Iran Mohammad Nurbachsz Rosja Sanal Semenov Węgry Erik Torba
Kazachstan Mejrambek Ajnagułow
Kategoria do 67 kg Rosja Aleksiej Kijankin Armenia Aslan Poghosyan Białoruś Egor Vladyka
Francja Mamadassa Sylla
Kategoria do 72 kg Rosja Adam Kurak Azerbejdżan Ulvi Ganizadeh Grecja Petros Manulidis
Armenia Armen Hakobyan
Kategoria do 77 kg Azerbejdżan Həsən Əliyev Rosja Czingiz Łabazanow Kazachstan Maksat Jereżepow
Finlandia Tero Halmesmäki
Kategoria do 82 kg Rosja Imil Szarafietdinow Kazachstan Aschat Dilmuchamiedow Armenia Eduard Sarksjan
Azerbejdżan Rafiq Hüseynov
Kategoria do 87 kg Rosja Sosruko Kodzokow Iran Arman Alizadeh Abdvali Algieria Adam Budżamalin
Azerbejdżan İslam Abbasov
Kategoria do 97 kg Finlandia Elias Kuosmanen Szwajcaria Damian von Euw Iran Ali Akbar Heydari
Rosja Nikita Mielnikow
Kategoria do 130 kg Rosja Witalij Szczur Węgry Bálint Lám Grecja Ioannis Kargiotakis
Iran Behnam Mahdizade

Styl wolny

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Kategoria do 57 kg Iran Mehran Rezazadeh Korea Północna Pak Un-gwang Rosja Azamat Tuskajew
Korea Południowa Kim Sung-gwon
Kategoria do 61 kg Mongolia Khash-Erdene Bekhbayar Rosja Dmitri Aksenov Iran Mohammad Namjoomotlagh
Kazachstan Jełdos Äbykenow
Kategoria do 65 kg Rosja Naczyn Kuułar Korea Południowa Song Hyeon-sik Francja Ilman Mukhtarov
Azerbejdżan Ağahüseyn Mustafayev
Kategoria do 70 kg Rosja Sosłan Ramonow Niemcy Alexander Semisorow Mongolia Bvambadorj Bekhan
Kazachstan Azamat Shgapuly
Kategoria do 74 kg Rosja Zaurbiek Sidakow Iran Hamed Raszidi Kazachstan Baibolsyn Kurmanbekov
Azerbejdżan Coşqun Əzimov
Kategoria do 79 kg Rosja Chietag Cabołow Iran Bahman Tejmuri Kazachstan Gałymżan Usierbajew
Francja Zelimkhan Khadjiev
Kategoria do 86 kg Rosja Magomed Ramazanov Azerbejdżan Kanan Aliev Szwajcaria Stefan Reichmuth
Kazachstan Nurdaulet Kokteubaev
Kategoria do 92 kg Rosja Jurij Biełonowski Kazachstan Adilet Dawłumbajew Węgry Gábor Hatos
Białoruś Iwan Jankouski
Kategoria do 97 kg Rosja Władisław Bajcajew Iran Amir Mohammadi Białoruś Dzianis Khramiankov
Azerbejdżan Roman Bəkirov
Kategoria do 125 kg Iran Jadollah Mohebbi Kazachstan Nurzhan Omirbekov Syria Raja Al-Karrad
Rosja Ałan Chugajew

Kobiety

Styl wolny

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Kategoria do 50 kg Chińska Republika Ludowa Li Yuan Kazachstan Nargiz Ikramova Azerbejdżan Sona Tumarkhanova
Rosja Walerija Czepsarakowa
Kategoria do 53 kg Niemcy Nina Hemmer Chińska Republika Ludowa Liao Rong Rosja Miłana Dadaszewa
Kategoria do 55 kg Korea Północna Jong Myong-suk Białoruś Nadzieja Szuszko Chińska Republika Ludowa Li Jingning
Kategoria do 57 kg Chińska Republika Ludowa Li Hui Korea Północna Yon Jo-Hwa Kazachstan Emma Tissina
Kategoria do 59 kg Korea Północna Moon Hyon-gyong Chińska Republika Ludowa Jiang Jing Białoruś Kaciaryna Januszkiewicz
Kategoria do 62 kg Białoruś Anastasija Huczok Brazylia Laís Nunes Mongolia Sücheegijn Cerenczimed
Kategoria do 65 kg Azerbejdżan Jeyla Naghizade Kazachstan Albina Kairgeldinova Mongolia Enchbajaryn Cewegmid
Kategoria do 68 kg Chińska Republika Ludowa Chunying Wang Mongolia Davaanasan E Brazylia Dailane Reis
Kategoria do 72 kg Francja Koumba Larroque Chińska Republika Ludowa Zhu Mengjie Mongolia Hominepdene P
Kategoria do 76 kg Chińska Republika Ludowa Wang Juan Kazachstan Gulmarał Jerkiebajewa Estonia Epp Mäe
Mongolia Badrachyn Odonczimeg

Przypisy

  1. Program (ang.). Unitedworldwrestling.org. [dostęp 8 maja 2018].

Bibliografia

  • Wyniki, Unitedworldwrestling.org [dostęp 2018-05-08] (ang.).
  • Protokół PDF, Wrestrus.ru [dostęp 2018-05-20] (ros.).