Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
piłka ręczna Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2019
OOjs UI icon arched-arrow-rtl.svg 2017 2021 OOjs UI icon arched-arrow-ltr.svg
Dyscyplina piłka ręczna
Organizator IHF
Szczegóły turnieju
Gospodarze  Dania
 Niemcy
Otwarcie 10 stycznia 2019, Berlin
Zamknięcie (finał) 27 stycznia 2019, Herning
Liczba drużyn 24 (z 5 konfederacji)
Liczba aren 6 (w 6 miastach)
Statystyki turnieju
Liczba meczów 60
Liczba bramek 3221 (53,68 na mecz)
Oglądalność 514 767 (8579 na mecz)
Strona internetowa

Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2019 – dwudzieste szóste mistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn, oficjalny międzynarodowy turniej organizowany przez IHF mający na celu wyłonienie najlepszej męskiej reprezentacji narodowej w piłce ręcznej na świecie, który odbywa się w Danii i Niemczech w styczniu 2019 roku. W zawodach występują dwadzieścia cztery zespoły, automatycznie do mistrzostw zakwalifikowała się Francja jako mistrz świata z 2017 oraz reprezentacje Danii i Niemiec jako gospodarze zawodów. O pozostałe miejsca odbywały się kontynentalne eliminacje.

Sprzedaż biletów została uruchomiona w połowie grudnia 2017 roku[1], kolejna transza zaś z początkiem marca 2018 roku[2]. Oficjalną turniejową piłkę przedstawiono na początku maja 2018 roku[3].

Wybór organizatora

Na początku lipca 2013 roku Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej ogłosiła terminarz wyłaniania gospodarza tych mistrzostw oraz wstępną listę zainteresowanych krajów. Listy intencyjne złożyło siedem państw – Dania, Macedonia, Niemcy, Norwegia, Polska, Słowacja i Szwecja[4]. Spośród nich oficjalnej aplikacji w wyznaczonym przez IHF terminie 2 września nie złożyła jedynie Macedonia, zaś Słowacja wystawiła wspólną kandydaturę z Węgrami. Zostały one przedstawione władzom IHF 11 października, a decyzja o przyznaniu praw do organizacji turnieju miała zostać podjęta na spotkaniu Rady IHF jeszcze w 2013 roku[5]. Tuż przed rozpoczęciem kongresu swoje kandydatury wycofały Norwegia i Szwecja, popierając wspólny projekt niemiecko-duński[6], który przekonał również włodarzy IHF[7].

Obydwa te kraje samodzielnie organizowały męskie mistrzostwa globu – Dania w 1978, a Niemcy w 2007 roku.

Obiekty

Pod koniec czerwca 2017 roku do przeprowadzenia meczów organizatorzy wytypowali sześć hal – cztery w Niemczech i dwie w Danii[8][9].

Kopenhaga Herning
Royal Arena Jyske Bank Boxen
Pojemność: 13 000 Pojemność: 15 000
Construction of the Royal Arena in Ørestad Syd - panoramio.jpg Jyske Bank Boxen.jpg
Berlin Monachium
Mercedes-Benz Arena Olympiahalle
Pojemność: 14 800 Pojemność: 12 000
Mercedes-Benz Arena Berlin August 2015.JPG Olympic Hall, Munich.JPG
Kolonia Hamburg
Lanxess Arena Barclaycard Arena
Pojemność: 19 250 Pojemność: 13 300
2013-08-10 07-15-12 Ballonfahrt über Köln EH 0608.jpg Barclaycard-Arena-Hamburg-Aussendarstellung.JPG

Zespoły

Kraj Strefa kwalifikacyjna Mistrzostwa 2017
 Dania Gospodarz 10. miejsce
 Niemcy Gospodarz 9. miejsce
 Francja Mistrz świata 2017 Mistrzostwo
 Tunezja Mistrzostwa Afryki 2018 – 1. miejsce 19. miejsce
 Egipt Mistrzostwa Afryki 2018 – 2. miejsce 13. miejsce
 Angola Mistrzostwa Afryki 2018 – 3. miejsce 24. miejsce
 Argentyna Mistrzostwa Ameryki 2018 – 1. miejsce 18. miejsce
 Brazylia Mistrzostwa Ameryki 2018 – 2. miejsce 16. miejsce
 Chile Mistrzostwa Ameryki 2018 – 3. miejsce 21. miejsce
 Katar Mistrzostwa Azji 2018 – 1. miejsce 8. miejsce
 Bahrajn Mistrzostwa Azji 2018 – 2. miejsce 23. miejsce
 Korea Południowa Mistrzostwa Azji 2018 – 3. miejsce
 Arabia Saudyjska Mistrzostwa Azji 2018 – 4. miejsce 20. miejsce
 Hiszpania Mistrzostwa Europy 2018 – 1. miejsce 5. miejsce
 Rosja zespoły z europejskiego turnieju eliminacyjnego 12. miejsce
 Norwegia 2. miejsce
 Macedonia 15. miejsce
 Węgry 7. miejsce
 Szwecja 6. miejsce
 Austria
 Islandia 14. miejsce
 Serbia
 Chorwacja 4. miejsce
 Japonia „dzika karta” IHF 22. miejsce
 Korea[10]

Eliminacje

Trzy zespoły miały zapewniony automatyczny awans, o dwadzieścia miejsc w turnieju finałowym toczyły się natomiast kontynentalne eliminacje. Ostatnim zespołem jest drużyna, której IHF przyznała „dziką kartę”.

Losowanie grup

Losowanie grup zaplanowano na 25 czerwca 2018 roku w kopenhaskim ratuszu, a przed nim drużyny zostały podzielone na sześć koszyków. Dodatkowo pięć zespołów zostało odgórnie przydzielonych do grup[11]. .

Koszyk 1 Koszyk 2 Koszyk 3 Koszyk 4 Koszyk 5 Koszyk 6
 Francja
 Hiszpania
 Szwecja
 Dania
 Chorwacja
 Rosja
 Norwegia
 Węgry
 Katar
 Niemcy
 Austria
 Macedonia
 Serbia
 Tunezja
 Islandia
 Argentyna
 Brazylia
 Egipt
 Bahrajn
 Chile
 Korea
 Arabia Saudyjska
 Angola
 Japonia

W wyniku transmitowanego w Internecie losowania[12] wyłonione zostały cztery grupy liczące po sześć zespołów[13].

Grupa A
Berlin
 Francja
 Rosja
 Niemcy
 Serbia
 Brazylia
 Korea
Grupa B
Monachium
 Hiszpania
 Chorwacja
 Macedonia
 Islandia
 Bahrajn
 Japonia
Grupa C
Herning
 Dania
 Norwegia
 Austria
 Tunezja
 Chile
 Arabia Saudyjska
Grupa D
Kopenhaga
 Szwecja
 Węgry
 Katar
 Argentyna
 Egipt
 Angola

Sędziowie

Lista zawiera szesnaście par sędziowskich[14]

Państwo Sędziowie
 Argentyna Julian Grillo
Sebastián Lenci
 Chorwacja Matija Gubica
Boris Milošević
 Czarnogóra Ivan Pavićević
Miloš Ražnatović
 Czechy Václav Horáček
Jiří Novotný
 Dania Martin Gjeding
Mads Hansen
 Francja Karim Gasmi
Raouf Gasmi
 Hiszpania Óscar López
Ángel Ramírez
 Iran Majid Kolahdouzan
Alireza Mousaviannazhad

Państwo Sędziowie
 Macedonia Ǵorǵi Naczewski
Sławe Nikołow
 Niemcy Robert Schulze
Tobias Tönnies
 Norwegia Håvard Kleven
Lars Jørum
 Portugalia Duarte Santos
Ricardo Fonseca
 Słowenia Bojan Lah
David Sok
 Szwajcaria Arthur Brunner
Morad Salah
 Szwecja Mirza Kurtagic
Mattias Wetterwik
 Tunezja Ismail Boualloucha
Ramzi Khenissi

Składy

System rozgrywek

W marcu 2017 roku władze IHF zadecydowały o powrocie do rozgrywania fazy zasadniczej turnieju w postaci rozgrywek grupowych zamiast czterorundowej fazy pucharowej. Zespoły w pierwszej fazie rywalizowały zatem systemem kołowym w ramach czterech sześciozespołowych grup, a czołowe trójki z każdej z grup awansowały do rozgrywanej ponownie systemem kołowym fazy zasadniczej, pozostałe drużyny rywalizowały zaś o miejsca 13–24[15].

Ramowy schemat rozgrywek przedstawiono w grudniu 2017 roku[16] ze szczegółami ogłaszanymi w późniejszych terminach[17].

Faza grupowa

Awans do Rundy głównej
Rozgrywki President's Cup

Grupa A

Lp. Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + +/−
1.  Francja 5 4 1 0 138 113 +25 9

2.  Niemcy 5 3 2 0 142 110 +32 8

3.  Brazylia 5 3 0 2 127 129 −2 6

4.  Rosja 5 1 2 2 131 127 +4 4

5.  Serbia 5 1 1 3 127 146 −19 3

6.  Korea 5 0 0 5 124 164 −40 0

10 stycznia 2019
18:15

Niemcy 

30:19

 Korea

Mercedes-Benz Arena Berlin, Berlin
Sędziowie: Martin Gjeding
Mads Hansen
( Dania)

Widzów: 13 500
Uwe Gensheimer Bramka 7
Kara 1ׯółta kartka
(17:10)
raport
4 Bramka Jang Dong-Hyun
4 Bramka Tan Kang
Kara 1×Czerwona kartka

11 stycznia 2019
18:00

Serbia 

30:30

 Rosja

Mercedes-Benz Arena Berlin, Berlin
Sędziowie: Håvard Kleven
Lars Jørum
( Norwegia)

Widzów: 10 468
Nemanja Ilić Bramka 6
Kara 2ׯółta kartka
(16:16)
raport
12 Bramka Timur Dibirow
Kara 1ׯółta kartka

11 stycznia 2019
20:30

Brazylia 

22:24

 Francja

Mercedes-Benz Arena Berlin, Berlin
Sędziowie: Mirza Kurtagic
Mattias Wetterwik
( Szwecja)

Widzów: 10 529
José Guilherme de Toledo Bramka 8
Kara 3ׯółta kartka
(13:16)
raport
6 Bramka Michaël Guigou
Kara 3ׯółta kartka

12 stycznia 2019
15:30

Rosja 

34:27

 Korea

Mercedes-Benz Arena Berlin, Berlin
Sędziowie: Ivan Pavićević
Miloš Ražnatović
( Czarnogóra)

Widzów: 10 039
Aleksandr Szkurinski Bramka 6
Kara 2ׯółta kartka 1×Czerwona kartka
(20:13)
raport
4 Bramka Park Kwang-Soon
4 Bramka Kang Jeon-Gu
Kara 1ׯółta kartka

12 stycznia 2019
18:15

Niemcy 

33:20

 Brazylia

Mercedes-Benz Arena Berlin, Berlin
Sędziowie: Håvard Kleven
Lars Jørum
( Norwegia)

Widzów: 13 500
Uwe Gensheimer Bramka 10
Kara 2ׯółta kartka
(15:8)
raport
5 Bramka José Guilherme de Toledo
Kara 2ׯółta kartka 1×Czerwona kartka

12 stycznia 2019
20:30

Francja 

32:21

 Serbia

Mercedes-Benz Arena Berlin, Berlin
Sędziowie: Martin Gjeding
Mads Hansen
( Dania)

Widzów: 13 500
Nedim Remili Bramka 5
Ludovic Fabregas Bramka 5
Kara
(15:9)
raport
6 Bramka Bogdan Radivojević
Kara 2ׯółta kartka

14 stycznia 2019
15:30

Serbia 

22:24

 Brazylia

Mercedes-Benz Arena Berlin, Berlin
Sędziowie: Martin Gjeding
Mads Hansen
( Dania)

Widzów: 10 211
Bogdan Radivojević Bramka 5
Mijajlo Marsenić Bramka 5
Kara 3ׯółta kartka 1×Czerwona kartka
(11:14)
raport
5 Bramka José Guilherme de Toledo
Kara 2ׯółta kartka

14 stycznia 2019
18:00

Rosja 

22:22

 Niemcy

Mercedes-Benz Arena Berlin, Berlin
Sędziowie: Mirza Kurtagic
Mattias Wetterwik
( Szwecja)

Widzów: 13 500
Timur Dibirow Bramka 8
Kara 3ׯółta kartka
(10:12)
raport
8 Bramka Uwe Gensheimer
Kara 3ׯółta kartka

14 stycznia 2019
20:30

Francja 

34:23

 Korea

Mercedes-Benz Arena Berlin, Berlin
Sędziowie: Ivan Pavićević
Miloš Ražnatović
( Czarnogóra)

Widzów: 10 331
Kentin Mahé Bramka 6
Kara 3ׯółta kartka
(17:16)
raport
7 Bramka Kang Tan
Kara 2ׯółta kartka

15 stycznia 2019
15:30

Rosja 

23:25

 Brazylia

Mercedes-Benz Arena Berlin, Berlin
Sędziowie: Ivan Pavićević
Miloš Ražnatović
( Czarnogóra)

Widzów: 9 011
Timur Dibirow Bramka 6
Kara 1ׯółta kartka 1×Czerwona kartka
(10:15)
raport
7 Bramka Felipe Borges
Kara 2ׯółta kartka

15 stycznia 2019
18:00

Korea 

29:31

 Serbia

Mercedes-Benz Arena Berlin, Berlin
Sędziowie: Mirza Kurtagic
Mattias Wetterwik
( Szwecja)

Widzów: 11 953
Kang Jeon-Gu Bramka 12
Kara 1ׯółta kartka
(16:14)
raport
7 Bramka Vukašin Vorkapić
Kara 2ׯółta kartka 1×Czerwona kartka

15 stycznia 2019
20:30

Niemcy 

25:25

 Francja

Mercedes-Benz Arena Berlin, Berlin
Sędziowie: Martin Gjeding
Mads Hansen
( Dania)

Widzów: 13 500
Uwe Gensheimer Bramka 4
Fabian Wiede Bramka 4
Martin Strobel Bramka 4
Kara 2ׯółta kartka
(12:10)
raport
9 Bramka Kentin Mahé
Kara

17 stycznia 2019
15:30

Brazylia 

35:26

 Korea

Mercedes-Benz Arena Berlin, Berlin
Sędziowie: Håvard Kleven
Lars Jørum
( Norwegia)

Widzów: 8 933
Felipe Borges Bramka 6
Kara 2ׯółta kartka
(18:10)
raport
5 Bramka Kang Jeon-Gu
Kara 1ׯółta kartka

17 stycznia 2019
18:00

Niemcy 

31:23

 Serbia

Mercedes-Benz Arena Berlin, Berlin
Sędziowie: Ivan Pavićević
Miloš Ražnatović
( Czarnogóra)

Widzów: 13 500
Matthias Musche Bramka 5
Kara 1ׯółta kartka 1×Czerwona kartka
(16:12)
raport
6 Bramka Nemanja Ilić
Kara 3ׯółta kartka

17 stycznia 2019
20:30

Francja 

23:22

 Rosja

Mercedes-Benz Arena Berlin, Berlin
Sędziowie: Václav Horáček
Jiří Novotný
( Czechy)

Widzów: 11 287
Melvyn Richardson Bramka 4
 2ׯółta kartka
(12:12)
raport
4 Bramka Aleksandr Szkurinski
Kara 1ׯółta kartka


Grupa B

Lp. Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + +/−
1.  Chorwacja 5 5 0 0 152 115 +37 10

2.  Hiszpania 5 4 0 1 142 114 +28 8

3.  Islandia 5 3 0 2 137 124 +13 6

4.  Macedonia 5 2 0 3 131 139 −8 4

5.  Bahrajn 5 1 0 4 107 151 −44 2

6.  Japonia 5 0 0 5 121 147 −26 0

11 stycznia 2019
15:00

Japonia 

29:38

 Macedonia

Olympiahalle, Monachium
Sędziowie: Václav Horáček
Jiří Novotný
( Czechy)

Widzów: 7 500
Jin Watanabe Bramka 5
Kara
(13:18)
raport
8 Bramka Kirił Łazarow
Kara 1ׯółta kartka

11 stycznia 2019
18:00

Islandia 

27:31

 Chorwacja

Olympiahalle, Monachium
Sędziowie: Ismail Boualloucha
Ramzi Khenissi
( Tunezja)

Widzów: 12 000
Aron Pálmarsson Bramka 7
Kara 2ׯółta kartka
(14:16)
raport
8 Bramka Luka Stepančić
Kara 3ׯółta kartka

11 stycznia 2019
20:30

Bahrajn 

23:33

 Hiszpania

Olympiahalle, Monachium
Sędziowie: Julian Grillo
Sebastián Lenci
( Argentyna)

Widzów: 9 800
Mohammed Habib Bramka 7
Hussain Sayyad Bramka 7
Kara 2ׯółta kartka
(11:16)
raport
7 Bramka Ferran Solé
Kara 2ׯółta kartka

13 stycznia 2019
14:00

Macedonia 

28:23

 Bahrajn

Olympiahalle, Monachium
Sędziowie: Ismail Boualloucha
Ramzi Khenissi
( Tunezja)

Widzów: 8 500
Kirił Łazarow Bramka 8
Kara 1ׯółta kartka
(12:8)
raport
6 Bramka Hussain Sayyad
Kara 1ׯółta kartka

13 stycznia 2019
16:30

Chorwacja 

35:27

 Japonia

Olympiahalle, Monachium
Sędziowie: Arthur Brunner
Morad Salah
( Szwajcaria)

Widzów: 12 000
Zlatko Horvat Bramka 8
Kara 3ׯółta kartka
(18:13)
raport
6 Bramka Shinnosuke Tokuda
Kara 3ׯółta kartka

13 stycznia 2019
19:00

Hiszpania 

32:25

 Islandia

Olympiahalle, Monachium
Sędziowie: Václav Horáče
Jiří Novotný
( Czechy)

Widzów: 12 000
Ferran Solé Bramka 5
Kara 1ׯółta kartka
(19:14)
raport
6 Bramka Ólafur Guðmundsson
Kara 2ׯółta kartka

14 stycznia 2019
15:30

Islandia 

36:18

 Bahrajn

Olympiahalle, Monachium
Sędziowie: Arthur Brunner
Morad Salah
( Szwajcaria)

Widzów: 6 000
Arnór Þór Gunnarsson Bramka 8
Kara 2ׯółta kartka
(16:10)
raport
5 Bramka Mohamed Merza
Kara 2ׯółta kartka 2×Czerwona kartka

14 stycznia 2019
18:00

Chorwacja 

31:22

 Macedonia

Olympiahalle, Monachium
Sędziowie: Václav Horáček
Jiří Novotný
( Czechy)

Widzów: 9 800
Domagoj Duvnjak Bramka 6
Kara 2ׯółta kartka
(16:11)
raport
6 Bramka Dejan Manaskow
Kara 1ׯółta kartka

14 stycznia 2019
20:30

Hiszpania 

26:22

 Japonia

Olympiahalle, Monachium
Sędziowie: Julian Grillo
Sebastián Lenci
( Argentyna)

Widzów: 7 300
Ferran Solé Bramka 8
Kara
(10:11)
raport
7 Bramka Shinnosuke Tokuda
Kara 2ׯółta kartka

16 stycznia 2019
15:30

Japonia 

21:25

 Islandia

Olympiahalle, Monachium
Sędziowie: Ismail Boualloucha
Ramzi Khenissi
( Tunezja)

Widzów: 6 000
Yuto Agarie Bramka 4
Kara 1ׯółta kartka 1×Czerwona kartka
(12:13)
raport
5 Bramka Stefán Rafn Sigurmannsson
Kara 2ׯółta kartka

16 stycznia 2019
18:00

Chorwacja 

32:20

 Bahrajn

Olympiahalle, Monachium
Sędziowie: Julian Grillo
Sebastián Lenci
( Argentyna)

Widzów: 8 600
Manuel Štrlek Bramka 11
Kara 3ׯółta kartka
(19:9)
raport
5 Bramka Ahmed Jalal
Kara 1ׯółta kartka

16 stycznia 2019
20:30

Macedonia 

21:32

 Hiszpania

Olympiahalle, Monachium
Sędziowie: Arthur Brunner
Morad Salah
( Szwajcaria)

Widzów: 9 600
Žarko Peševski Bramka 6
Kara 1ׯółta kartka
(12:13)
raport
6 Bramka Aleix Gómez
Kara 1ׯółta kartka

17 stycznia 2019
15:30

Bahrajn 

23:22

 Japonia

Olympiahalle, Monachium
Sędziowie: Arthur Brunner
Morad Salah
( Szwajcaria)

Widzów: 5 200
Belal Besham Bramka 6
Kara
(10:9)
raport
9 Bramka Hiroki Motoki
Kara 2ׯółta kartka

17 stycznia 2019
18:00

Macedonia 

22:24

 Islandia

Olympiahalle, Monachium
Sędziowie: Mirza Kurtagic
Mattias Wetterwik
( Szwecja)

Widzów: 10 100
Dejan Manaskow Bramka 5
Kirił Łazarow Bramka 5
Kara 3ׯółta kartka
(13:11)
raport
10 Bramka Arnór Þór Gunnarsson
Kara 2ׯółta kartka

17 stycznia 2019
20:30

Hiszpania 

19:23

 Chorwacja

Olympiahalle, Monachium
Sędziowie: Martin Gjeding
Mads Hansen
( Dania)

Widzów: 12 000
Ferran Solé Bramka 5
Kara 1ׯółta kartka
(10:13)
raport
8 Bramka Zlatko Horvat
Kara 3ׯółta kartka


Grupa C

Lp. Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + +/−
1.  Dania 5 5 0 0 167 103 +64 10

2.  Norwegia 5 4 0 1 175 119 +56 8

3.  Tunezja 5 3 0 2 138 147 −9 6

4.  Chile 5 2 0 3 130 167 −37 4

5.  Austria 5 1 0 4 121 148 −27 2

6.  Arabia Saudyjska 5 0 0 5 112 159 −47 0

10 stycznia 2019
20:15

Chile 

16:39

 Dania

Royal Arena, Kopenhaga
Sędziowie: Duarte Santos
Ricardo Fonseca
( Portugalia)

Widzów: 12 500
Rodrigo Salinas Munoz Bramka 4
Kara
(4:22)
raport
8 Bramka Casper U. Mortensen
Kara 2ׯółta kartka

11 stycznia 2019
18:00

Arabia Saudyjska 

22:29

 Austria

Jyske Bank Boxen, Herning
Sędziowie: Robert Schulze
Tobias Tönnies
( Niemcy)

Widzów: 6 500
Mahdi Alsalem Bramka 7
Kara 2ׯółta kartka 1×Czerwona kartka
(9:15)
raport
7 Bramka Nikola Bilyk
Kara 2ׯółta kartka

11 stycznia 2019
20:30

Tunezja 

24:34

 Norwegia

Jyske Bank Boxen, Herning
Sędziowie: Matija Gubica
Boris Milošević
( Chorwacja)

Widzów: 6 500
Jihed Jaballah Bramka 5
Kara 2ׯółta kartka
(13:18)
raport
9 Bramka Magnus Jøndal
Kara 1ׯółta kartka

12 stycznia 2019
15:00

Austria 

24:32

 Chile

Jyske Bank Boxen, Herning
Sędziowie: Karim Gasmi
Raouf Gasmi
( Francja)

Widzów: 5 900
Robert Weber Bramka 6
Kara 2ׯółta kartka
(15:14)
raport
9 Bramka Erwin Feuchtmann
Kara 1ׯółta kartka

12 stycznia 2019
17:30

Norwegia 

40:21

 Arabia Saudyjska

Jyske Bank Boxen, Herning
Sędziowie: Robert Schulze
Tobias Tönnies
( Niemcy)

Widzów: 12 002
Magnus A. Rød Bramka 9
Kara 3ׯółta kartka
(20:10)
raport
7 Bramka Mahdi Alsalem
Kara 1ׯółta kartka

12 stycznia 2019
20:15

Dania 

36:22

 Tunezja

Jyske Bank Boxen, Herning
Sędziowie: Bojan Lah
David Sok
( Słowenia)

Widzów: 15 000
Rasmus Lauge Bramka 7
Kara 3ׯółta kartka
(19:10)
raport
5 Bramka Marouan Chouiref
Kara 2ׯółta kartka

14 stycznia 2019
15:00

Tunezja 

36:30

 Chile

Jyske Bank Boxen, Herning
Sędziowie: Matija Gubica
Boris Milošević
( Chorwacja)

Widzów: 3 247
Mohamed Soussi Bramka 7
Marouan Chouiref Bramka 7
Kara 2ׯółta kartka
(18:15)
raport
8 Bramka Erwin Feuchtmann
8 Bramka Rodrigo Salinas Munoz
Kara 2ׯółta kartka

14 stycznia 2019
17:30

Norwegia 

34:24

 Austria

Jyske Bank Boxen, Herning
Sędziowie: Bojan Lah
David Sok
( Słowenia)

Widzów: 8 716
Sander Sagosen Bramka 8
Kara 2ׯółta kartka
(16:13)
raport
7 Bramka Janko Božović
Kara 2ׯółta kartka

14 stycznia 2019
20:15

Dania 

34:22

 Arabia Saudyjska

Jyske Bank Boxen, Herning
Sędziowie: Karim Gasmi
Raouf Gasmi
( Francja)

Widzów: 12 157
Magnus Landin Jacobsen Bramka 7
Kara 1ׯółta kartka
(17:11)
raport
4 Bramka Mahdi Alsalem
Kara 1ׯółta kartka

15 stycznia 2019
16:15

Arabia Saudyjska 

20:24

 Tunezja

Jyske Bank Boxen, Herning
Sędziowie: Bojan Lah
David Sok
( Słowenia)

Widzów: 4 571
Ahmad Alabdulali Bramka 5
Kara 1ׯółta kartka
(8:12)
raport
7 Bramka Oussama Boughanmi
7 Bramka Mosbah Sanai
Kara 1ׯółta kartka 1×Czerwona kartka

15 stycznia 2019
18:30

Norwegia 

41:20

 Chile

Jyske Bank Boxen, Herning
Sędziowie: Karim Gasmi
Raouf Gasmi
( Francja)

Widzów: 11 247
Alexandre C. Blonz Bramka 8
Kara 2ׯółta kartka
(21:12)
raport
9 Bramka Esteban Salinas Munoz
Kara 1ׯółta kartka

15 stycznia 2019
20:45

Austria 

17:28

 Dania

Jyske Bank Boxen, Herning
Sędziowie: Robert Schulze
Tobias Tönnies
( Niemcy)

Widzów: 14 607
Janko Božović Bramka 3
Robert Weber Bramka 3
Daniel Dicker Bramka 3
Kara 1ׯółta kartka
(8:11)
raport
6 Bramka Magnus Landin Jacobsen
Rasmus Lauge Bramka 6
 2ׯółta kartka

17 stycznia 2019
15:00

Chile 

32:27

 Arabia Saudyjska

Jyske Bank Boxen, Herning
Sędziowie: Matija Gubica
Boris Milošević
( Chorwacja)

Widzów: 3 526
Erwin Feuchtmann Bramka 11
Kara 1ׯółta kartka
(21:13)
raport
8 Bramka Mojtaba Alsalem
Kara 1ׯółta kartka

17 stycznia 2019
17:30

Austria 

27:32

 Tunezja

Jyske Bank Boxen, Herning
Sędziowie: Duarte Santos
Ricardo Fonseca
( Portugalia)

Widzów: 11 834
Robert Weber Bramka 9
Kara 2ׯółta kartka
(14:18)
raport
9 Bramka Oussama Boughanmi
Kara 2ׯółta kartka

17 stycznia 2019
20:15

Dania 

30:26

 Norwegia

Jyske Bank Boxen, Herning
Sędziowie: Ǵorǵi Naczewski
Sławe Nikołow
( Macedonia)

Widzów: 15 001
Mikkel Hansen Bramka 14
Kara 2ׯółta kartka
(17:14)
raport
5 Bramka Gøran Johannessen
Kara 3ׯółta kartka


Grupa D

Lp. Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + +/−
1.  Szwecja 5 5 0 0 151 111 +40 10

2.  Węgry 5 2 2 1 151 138 +13 6

3.  Egipt 5 2 1 2 132 133 −1 5

4.  Katar 5 2 0 3 125 127 −2 4

5.  Argentyna 5 1 1 3 119 130 −11 3

6.  Angola 5 1 0 4 121 160 −39 2

11 stycznia 2019
15:30

Angola 

24:23

 Katar

Royal Arena, Kopenhaga
Sędziowie: Duarte Santos
Ricardo Fonseca
( Portugalia)

Widzów: 1 870
Rome Antonio Hebo Bramka 8
Kara 2ׯółta kartka
(12:8)
raport
6 Bramka Allaedine Berrached
Kara 2ׯółta kartka

11 stycznia 2019
18:00

Argentyna 

25:25

 Węgry

Royal Arena, Kopenhaga
Sędziowie: Óscar López
Ángel Ramírez
( Hiszpania)

Widzów: 4 272
Pablo Simonet Bramka 6
Kara 3ׯółta kartka
(10:13)
raport
11 Bramka Zsolt Balogh
Kara 2ׯółta kartka

11 stycznia 2019
20:30

Egipt 

24:27

 Szwecja

Royal Arena, Kopenhaga
Sędziowie: Ǵorǵi Naczewski
Sławe Nikołow
( Macedonia)

Widzów: 6 448
Ahmed Elahmar Bramka 5
Mohamed Shebib Bramka 5
Kara 3ׯółta kartka
(11:13)
raport
5 Bramka Jim Gottfridsson
5 Bramka Lukas Nilsson
Kara 2ׯółta kartka

13 stycznia 2019
15:30

Katar 

28:23

 Egipt

Royal Arena, Kopenhaga
Sędziowie: Óscar López
Ángel Ramírez
( Hiszpania)

Widzów: 3 077
Youssef Ali Bramka 9
Kara 3ׯółta kartka
(15:12)
raport
6 Bramka Ahmed Elahmar
Kara 2ׯółta kartka

13 stycznia 2019
17:00

Węgry 

34:24

 Angola

Royal Arena, Kopenhaga
Sędziowie: Majid Kolahdouzan
Alireza Mousaviannazhad
( Iran)

Widzów: 4 891
Bendegúz Bóka Bramka 5
Kara 2ׯółta kartka 1×Czerwona kartka
(18:8)
raport
5 Bramka Edvaldo Esmael Ferreira
Kara

13 stycznia 2019
20:30

Szwecja 

31:16

 Argentyna

Royal Arena, Kopenhaga
Sędziowie: Duarte Santos
Ricardo Fonseca
( Portugalia)

Widzów: 6 492
Mattias Zachrisson Bramka 6
Kara 1ׯółta kartka
(15:10)
raport
6 Bramka Federico Fernández
Kara 2ׯółta kartka

14 stycznia 2019
15:30

Węgry 

32:26

 Katar

Royal Arena, Kopenhaga
Sędziowie: Ǵorǵi Naczewski
Sławe Nikołow
( Macedonia)

Widzów: 1 694
Máté Lékai Bramka 5
Kara 2ׯółta kartka
(16:11)
raport
5 Bramka Frankis Marzo
5 Bramka Wajdi Sinen
Kara 1ׯółta kartka 1×Czerwona kartka

14 stycznia 2019
18:00

Argentyna 

20:22

 Egipt

Royal Arena, Kopenhaga
Sędziowie: Majid Kolahdouzan
Alireza Mousaviannazhad
( Iran)

Widzów: 2 607
Federico Fernández Bramka 5
Kara 4ׯółta kartka 1×Niebieska kartka
(9:8)
raport
7 Bramka Mohammad Sanad
Kara 2ׯółta kartka 1×Czerwona kartka

14 stycznia 2019
20:30

Szwecja 

37:19

 Angola

Royal Arena, Kopenhaga
Sędziowie: Óscar López
Ángel Ramírez
( Hiszpania)

Widzów: 3 731
Niclas Ekberg Bramka 5
Mattias Zachrisson Bramka 5
Kara 1ׯółta kartka
(19:14)
raport
5 Bramka Rome Antonio Hebo
Kara 2ׯółta kartka 1×Czerwona kartka

16 stycznia 2019
15:30

Angola 

26:33

 Argentyna

Royal Arena, Kopenhaga
Sędziowie: Ǵorǵi Naczewski
Sławe Nikołow
( Macedonia)

Widzów: 1 709
Edvaldo Esmael Ferreira Bramka 7
Kara 3ׯółta kartka
(12:17)
raport
7 Bramka Pablo Simonet
Kara 2ׯółta kartka

16 stycznia 2019
18:00

Węgry 

30:30

 Egipt

Royal Arena, Kopenhaga
Sędziowie: Duarte Santos
Ricardo Fonseca
( Portugalia)

Widzów: 3 929
Máté Lékai Bramka 6
Kara
(14:14)
raport
7 Bramka Ali Zeinelabedin
Kara

16 stycznia 2019
20:30

Katar 

22:23

 Szwecja

Royal Arena, Kopenhaga
Sędziowie: Robert Schulze
Tobias Tönnies
( Niemcy)

Widzów: 6 079
Youssef Ali Bramka 8
Kara 3ׯółta kartka
(11:10)
raport
7 Bramka Mattias Zachrisson
7 Bramka Lukas Nilsson
Kara 2ׯółta kartka 1×Czerwona kartka

17 stycznia 2019
15:30

Egipt 

33:28

 Angola

Royal Arena, Kopenhaga
Sędziowie: Majid Kolahdouzan
Alireza Mousaviannazhad
( Iran)

Widzów: 2 247
Yehia Elderaa Bramka 8
Kara 2ׯółta kartka
(19:12)
raport
7 Bramka Declerck Sibo
Kara 1ׯółta kartka 1×Czerwona kartka

17 stycznia 2019
18:00

Katar 

26:25

 Argentyna

Royal Arena, Kopenhaga
Sędziowie: Bojan Lah
David Sok
( Słowenia)

Widzów: 4 448
Frankis Marzo Bramka 8
Kara 1ׯółta kartka
(16:13)
raport
4 Bramka Pablo Simonet
4 Bramka Santiago Baronetto
Kara 1ׯółta kartka

17 stycznia 2019
20:30

Szwecja 

33:30

 Węgry

Royal Arena, Kopenhaga
Sędziowie: Óscar López
Ángel Ramírez
( Hiszpania)

Widzów: 7 803
Lukas Nilsson Bramka 7
Kara 3ׯółta kartka
(16:15)
raport
8 Bramka Máté Lékai
Kara 2ׯółta kartka


President's Cup

Mecze o miejsca 21-24

  Półfinały o 21. miejsce
             
19 stycznia
  Korea  
  Japonia  
 
20 stycznia
     
   
 
 
o 23. miejsce
19 stycznia 20 stycznia
  Arabia Saudyjska    
  Angola      

Półfinały

19 stycznia 2019
13:00

Korea 

 Japonia

Royal Arena, Kopenhaga

19 stycznia 2019
15:30

Arabia Saudyjska 

 Angola

Royal Arena, Kopenhaga

Mecz o 23. miejsce

20 stycznia 2019
13:00

brak 

 brak

Royal Arena, Kopenhaga

Mecz o 21. miejsce

20 stycznia 2019
15:30

brak 

 brak

Royal Arena, Kopenhaga


Mecze o miejsca 17-20

  Półfinały o 17. miejsce
             
19 stycznia
  Serbia  
  Bahrajn  
 
20 stycznia
     
   
 
 
o 19. miejsce
19 stycznia 20 stycznia
  Austria    
  Argentyna      

Półfinały

19 stycznia 2019
18:00

Serbia 

 Bahrajn

Royal Arena, Kopenhaga

19 stycznia 2019
20:30

Austria 

 Argentyna

Royal Arena, Kopenhaga

Mecz o 19. miejsce

20 stycznia 2019
18:00

brak 

 brak

Royal Arena, Kopenhaga

Mecz o 17. miejsce

20 stycznia 2019
20:30

brak 

 brak

Royal Arena, Kopenhaga


Mecze o miejsca 13-16

  Półfinały o 13. miejsce
             
19 stycznia
  Rosja  
  Macedonia  
 
20 stycznia
     
   
 
 
o 15. miejsce
19 stycznia 20 stycznia
  Chile    
  Katar      

Półfinały

19 stycznia 2019
13:00

Rosja 

 Macedonia

Lanxess Arena, Kolonia

19 stycznia 2019
15:30

Chile 

 Katar

Lanxess Arena, Kolonia

Mecz o 13. miejsce

20 stycznia 2019
13:00

brak 

 brak

Lanxess Arena, Kolonia

Mecz o 15. miejsce

20 stycznia 2019
15:30

brak 

 brak

Lanxess Arena, Kolonia


Runda główna

Awans do półfinału
Mecz o 5. miejsce
Mecz o 7. miejsce

Grupa 1

Lp. Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + +/−
1.  Chorwacja 2 2 0 0 54 46 +8 4

2.  Niemcy 2 1 1 0 59 46 +13 3

3.  Francja 2 1 1 0 49 47 +2 3

4.  Hiszpania 2 1 0 1 51 48 +3 2

5.  Islandia 2 0 0 2 52 63 −11 0

6.  Brazylia 2 0 0 2 43 58 −15 0

19 stycznia 2019
18:00

Francja 

 Hiszpania

Lanxess Arena, Kolonia

19 stycznia 2019
20:30

Niemcy 

 Islandia

Lanxess Arena, Kolonia

20 stycznia 2019
18:00

Brazylia 

 Chorwacja

Lanxess Arena, Kolonia

20 stycznia 2019
20:30

Islandia 

 Francja

Lanxess Arena, Kolonia

21 stycznia 2019
18:00

Hiszpania 

 Brazylia

Lanxess Arena, Kolonia

21 stycznia 2019
20:30

Chorwacja 

 Niemcy

Lanxess Arena, Kolonia

23 stycznia 2019
15:30

Brazylia 

 Islandia

Lanxess Arena, Kolonia

23 stycznia 2019
18:00

Niemcy 

 Hiszpania

Lanxess Arena, Kolonia

23 stycznia 2019
20:30

Francja 

 Chorwacja

Lanxess Arena, Kolonia


Grupa 2

Lp. Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + +/−
1.  Dania 2 2 0 0 66 48 +18 4

2.  Szwecja 2 2 0 0 60 54 +6 4

3.  Norwegia 2 1 0 1 60 54 +6 2

4.  Węgry 2 0 1 1 60 63 −3 1

5.  Egipt 2 0 1 1 54 57 −3 1

6.  Tunezja 2 0 0 2 46 70 −24 0

19 stycznia 2019
18:00

Tunezja 

 Szwecja

Jyske Bank Boxen, Herning

19 stycznia 2019
20:30

Dania 

 Węgry

Jyske Bank Boxen, Herning

20 stycznia 2019
18:00

Norwegia 

 Egipt

Jyske Bank Boxen, Herning

20 stycznia 2019
20:30

Węgry 

 Tunezja

Jyske Bank Boxen, Herning

21 stycznia 2019
18:00

Szwecja 

 Norwegia

Jyske Bank Boxen, Herning

21 stycznia 2019
20:30

Egipt 

 Dania

Jyske Bank Boxen, Herning

23 stycznia 2019
15:30

Tunezja 

 Egipt

Jyske Bank Boxen, Herning

23 stycznia 2019
18:00

Norwegia 

 Węgry

Jyske Bank Boxen, Herning

23 stycznia 2019
20:30

Dania 

 Szwecja

Jyske Bank Boxen, Herning


Faza pucharowa

  Półfinały Finał
             
25 stycznia
 1 miejsce z Grupy 1  
 2 miejsce z Grupy 2  
 
27 stycznia
     
   
 
 
Mecz o 3. miejsce
25 stycznia 27 stycznia
 2 miejsce z Grupy 1    
 1 miejsce z Grupy 2      


Półfinały

25 stycznia 2019
17:30

brak 

 brak

Barclaycard Arena, Hamburg

25 stycznia 2019
20:30

brak 

 brak

Barclaycard Arena, Hamburg


Mecz o 7. miejsce

26 stycznia 2019
17:30

brak 

 brak

Jyske Bank Boxen, Herning


Mecz o 5. miejsce

26 stycznia 2017
20:30

brak 

 brak

Jyske Bank Boxen, Herning


Mecz o 3. miejsce

27 stycznia 2019
14:30

brak 

 brak

Jyske Bank Boxen, Herning


Finał

27 stycznia 2019
17:30

brak 

 brak

Jyske Bank Boxen, Herning


Klasyfikacja końcowa

Miejsce Reprezentacja
Gold medal world centered-2.svg
Silver medal world centered-2.svg
Bronze medal world centered-2.svg
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24

Przypisy

  1. The ultimate Christmas gift: Tickets for the 2019 Men’s World Championship (ang.). ihf.info. [dostęp 2018-07-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-12-13)].
  2. Further 2019 Men’s World Championship tickets for sale from 1 March on (ang.). ihf.info. [dostęp 2018-07-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-05)].
  3. Molten announces special edition Germany/Denmark 2019 ball (ang.). ihf.info. [dostęp 2018-07-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-04)].
  4. 13 applicants for Senior World Championships 2019 (ang.). ihf.info. [dostęp 2013-09-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-09-21)].
  5. Still eight bids in the race for the Men’s and Women’s World Championship 2019 (ang.). ihf.info. [dostęp 2013-09-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-09-21)].
  6. Tension is rising-Who will be host of the next World Championships? Sweden and Norway withdrew their applications for the Men's WCh 2019 (ang.). ihf.info. [dostęp 2013-10-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-10-28)].
  7. Japan and Denmark/Germany are the hosts of the 2019 World Championships (ang.). ihf.info. [dostęp 2013-10-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-10-29)].
  8. Six venues, two countries in 2019 (ang.). ihf.info. [dostęp 2017-08-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-08-07)].
  9. VENUES (ang.). handball19.com. [dostęp 2018-07-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-12-17)].
  10. Unified Korea to play at GER/DEN 2019 (ang.). ihf.info. [dostęp 2018-10-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-10-08)].
  11. Draw procedure for Germany/Denmark 2019 (ang.). ihf.info. [dostęp 2018-07-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-06-23)].
  12. Live stream of the draw for 2019 IHF Men’s World Championship (ang.). ihf.info. [dostęp 2018-07-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-06-26)].
  13. Groups for Germany/Denmark 2019 are known (ang.). ihf.info. [dostęp 2018-07-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-06-25)].
  14. Referee couples for Germany/Denmark 2019 announced. ihf.info, 2018-10-25.
  15. New match scheme of IHF World Championships (ang.). ihf.info. [dostęp 2018-07-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-01-03)].
  16. MATCH SCHEDULE (ang.). handball19.com. [dostęp 2018-07-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-12-17)].
  17. Main round match days of Germany and Denmark confirmed (ang.). ihf.info. [dostęp 2018-07-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-06-04)].

Linki zewnętrzne